Prezent dla chłopaka, Prezent walentynkowy

Nowości wydawnicze – pomysł na prezent walentynkowy

Walentynki to święto, które coraz częściej obchodzone jest  w naszym kraju. Przekonujemy się do tej miłej, amerykańskiej tradycji. Chcemy, aby ten dzień był wyjątkowy zarówno dla nas, jak i dla naszych partnerów.

Prezenty, które wybieramy najczęściej:

  • bilety do kina, teatru,
  • romantyczne wypady do spa,
  • romantyczne kolacje lub wieczory we dwoje,
  • płyta ulubionej kapeli,
  • czekoladki lub alkohol,
  • bielizna,
  • biżuteria,
  • kwiaty,
  • książki,
  • pluszaki.

Zdecydowanie łatwiej wybrać nam prezent dla kobiety. Mamy duży wybór biżuterii z motywem serduszka lub z romantycznym napisem. Kwiaty i czekoladki są zawsze mile widziane. Kobiety równie entuzjastycznie reagują na wszelkie wypady, hitem są wyjątkowe kolacje oraz pobyty w salonach piękności.

Pewny pomysł na prezent dla mężczyzny

W przypadku poszukiwania idealnego prezentu na walentynki dla niego, możemy mieć niewielki problem. Panowie dużo mniej cieszą się z biżuterii, słodyczy oraz romantycznych kolacji we dwoje. Dobrym wyjściem jest poszukanie czegoś praktycznego. Popularnością cieszą się książki oraz butelka dobrego alkoholu. O ile z wyborem alkoholu nie będziemy mieć kłopotu, to różnie może być z kupnem dobrej książki. Warto wiedzieć czy nasza walentynka lubi czytać książki, a jeśli tak to jakie? Jeśli nie wiemy czego nasz partner jeszcze nie czytał, warto postawić na nowość wydawniczą.

Gdy nasz facet interesuje się podróżami, możemy znaleźć dla niego przewodnik po kraju, do którego chciałby pojechać. Polecić można “Szepty kamieni. Historie z opuszczonej Islandii”. Autorami książki są Bernika Lenard i Piotr Mikołajczak. Dwójka ludzi opisuje piękno islandzkich krajobrazów, książka znakomicie oddaje klimat i zachwyca ludzkimi historiami, które opisane są w powieści. Fanom fantastyki na pewno spodoba się najnowsza książka Wendy Alec “Upadek Lucyfera”. Książka ta w sposób barwny opowiada o potyczkach dobra ze złem. Jest o wojnie między rasą ludzką a aniołami. Poruszany jest w niej wątek niebios w zestawieniu z ziemską egzystencją. Z powieści możemy dowiedzieć się nieco o mitologi niebiańskiej, poznać założenia, na których oparta jest wiara chrześcijańska, polecana zarówno osobom wierzącym, jak i ateistom. Fanom dreszczyków i wątków trzymających w napięciu podarować można “Dziennik mojego zniknięcia” Camilli Grebe. Ta mroczna opowieść wciąga na wiele godzin. Kryminał jest dynamiczny i zaskakujący, fabuła jest znakomicie skonstruowana, doskonale czuć klimat niewielkiej wsi, w której dzieje się akcja. Każda z postaci występujących w kryminalne jest stworzona z niesamowitą dbałością o szczegóły. Książka pełna jest zagadek i tajemnic, które sprawiają, że nie sposób się do niej oderwać.